Fotele i pufy w stylu worka

red-armchair-74849_960_720

Większość z nas ceni sobie wygodę i relaks. Niektórzy mają swój ulubiony, wygodny fotel, którego nie chcą się pozbyć, chociaż jest już stary i trochę zniszczony. To nasze zamiłowanie do miękkich foteli, kanap i różnego rodzaju siedzisk, sprawiło, że coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach widzimy tzw. fotele worki.

Taki fotel ma dość prostą budowę. Zwykle jest to worek z jakiejś tkaniny, tworzywa sztucznego lub nawet skóry. Wypełnia się go specjalnym, miękkim, styropianowym granulatem. Kupując, zwracajmy uwagę na to, czy jego wypełnienie ma specjalny atest. Prawidłowo wypełniony worek powinien podczas siadania dostosowywać się do kształtu naszego ciała, odciążając tym samym kręgosłup.

Fotele tego typu, powinny mieć także dodatkowo, wzmocnione stębnówką szwy. Dzięki temu mamy gwarancję, że nie pęknie on gdy siądziemy na niego szybko, całym ciężarem. Oczywiście wybierając model fotela pamiętajmy, by kupić go w odpowiedniej wielkości. Te mniejsze i średnie są polecane dla dzieci. Dla dorosłego powinien to być fotel o średnicy minimum 80 cm i wysokości 115 cm.

Fotele oraz pufy worki świetnie nadają się do wnętrz poddaszy, gdzie przy skosach sufit mamy trochę niżej. W takim fotelu bardzo wygodnie korzysta się z laptopa albo ogląda telewizję. Również dziecięce pokoje warto wyposażyć w tego typu meble. Są one bezpieczne ze względy na to, że nie mają żadnych twardych kantów. Dzieci bardzo lubią rzucać się na nie i bezpiecznie lądować w tych miękkich poduchach.

Dużym plusem foteli i puf worków, jest różnorodność rodzajów i kolorów tkanin oraz tworzyw, z jakich są wykonane. Dzięki temu możemy dobrać je tak, by idealnie pasowały do danego wnętrza. Niektóre modele wykonuje się z materiałów plamoodpornych lub innych mocniejszych tworzyw, dzięki czemu sprawdzają się także na tarasach przed domem. Najlepiej jest kupić fotel z rozsuwanym pokrowcem, co umożliwi nam zdejmowanie go i pranie, w razie konieczności.

Dla dzieci i nastolatków spotyka się najczęściej fotele o formie przypominającej „częściowo wypompowane” piłki do nogi lub do rugby. Niektóre z nich uszyto także w formie zabawnych zwierzaków. Na pewno byłyby one ciekawym urozmaiceniem dziecięcego pokoju.

Jeśli kiedyś siedzieliście w takim fotelu, to na pewno zgodzicie się z tym, że to bardzo wygodne i sprzyjające naszemu relaksowi, rozwiązanie. Mając taki nowoczesny fotel worek, możemy się w końcu pozbyć starego, niepasującego już do wnętrza naszego salonu, fotela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *