Jak pomóc dziecku w nauce mówienia i czytania?

Cy Twoje dziecko ma problemy z mówieniem? Czy z uwagi na wiek powinno a nie powtarza wyrazów dźwiękonaśladowczych, ani sylab? Nie warto panikować tylko wziąć się do pracy i skutecznie pomagać dziecku w rozwoju. W jaki sposób?

baby-17327_640

 

Seria płyt i książek „Słucham i uczę się mówić” to skuteczna pomoc dla dzieci opracowana przez profesor Jagodę Cieszyńską. Seria obejmuje Samogłoski i wykrzyknienia, Wyrażenia dźwiękonaśladowcze, Sylaby i rzeczowniki – 4 części, Sylaby i czasowniki – 2 części: liczba pojedyncza i mnoga, Odmiana rzeczownika – 2 części: liczba pojedyncza i mnoga, Przyimki i Trudne głoski. Płyty należy słuchać na słuchawkach – codziennie. Oczywiście słuchać ma dziecko – nie my;)

 

IMG_7629

IMG_7667

Seria Słucham i uczę się mówić

Seria ta ma za zadanie rozwinąć uwagę i koncentrację dziecka, kształtować właściwy wzorzec mowy oraz motywować do naturalnego naśladowania wypowiedzi.

 

Kolejnym etapem pracy jest nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, czyli sylabową. Powiesz, że Twoje dziecko jest zbyt małe by uczyć się czytać? Otóż nic bardziej mylnego. Ta metoda może być stosowana u dzieci od 1 roku życia. Metoda symultaniczno-sekwencyjna opiera się ona badaniach, które potwierdzają że człowiek ma naturalną skłonność do mówienia sylabami i że sylaba, a nie głoska, jest najmniejsza jednostka percepcyjną.

 

2e60592d51ad382099412bab4afc0fe9

czasowniki-gra-edukacyjna

IMG_7557

Nauka czytania sylabami pomoce

 

 

Powyższe metody świetnie nadają się do stymulowania rozwoju dziecka zdrowego, jak i dziecka którego rozwój jest zaburzony (Alalia, Autyzm, zespół Aspergera itd.). Więcej można się dowiedzieć na stornie Terapii Metodą Krakowską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *