Zatrzymać wspomnienia lata – akwarium w domu

Akwarium w domu. Czy to dobry pomysł? Kilkadziesiąt lat temu, rybki było często pierwszymi żywymi stworzeniami, które dziecko mogło hodować w domu. Dziś moda na akwarium jakby trochę zmalała. Ale czy na pewno?

 

Przed nami dwa miesiące lata. Wakacje, morze, jezioro, słońce, plaża – lato jest cudowną porą roku, prawda? Z pewnością wielu z Was nie może się doczekać upragnionego urlopu. Jednak wszystko co dobre szybko mija. Co zrobić, by zatrzymać trochę wspomnień z lata? Świetnym sposobem, może się okazać założenie akwarium.

 

Akwarium z rybkami morskimi – pięknymi, kolorowymi byłoby najlepszym rozwiązaniem. Jednak hodowla rybek, koralowców, skorupiaków, czyli tego co dla nas egzotyczne, jest związana z większymi wydatkami, zdobyciem szczegółowej wiedzy i odpowiednią troską i uwagę poświęconą warunkom panującym w akwarium. Ważne jest na przykład utrzymanie idealnej, wymaganej temperatury wody. Z pewnością różnokolorowy, wręcz bajeczny świat przeniesiony z tropikalnych wybrzeży do naszego mieszkania byłby sposobem na zatrzymanie słońca, lata i wspomnień.

 

Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w hodowli rybek i jesteśmy dość zapracowaniu, to może lepiej zacząć od hodowania tradycyjnych rybek słodkowodnych, takich jak głupiki, bojowniki, kardynałki, skalary, mieczyki i innych. Pomimo mniej barwnego umaszczenia rybki słodkowodne także pięknie prezentują się w akwarium i są bardzo ujmujące. Zobaczcie sami:

 

glyptoperichthys-joselimaianus-1598398_640

fish-860990_640

aquarium-707722_640

veiltail-11455_640

 

Aby akwarium z rybkami słodkowodnymi dobrze się prezentowało i wnosiło trochę słońca i lata w jesienne i zimowe wieczory, musimy dobrze je wyposażyć. Kupmy ciekawe roślinki, skały, korzenie itd. Zamiast sztucznych roślin kupmy żywe rośliny i glony o pięknym intensywnym kolorze zieleni. Dobre oświetlenie będzie nie tylko z korzyścią dla rybek, ale także podkreśli kolory w naszym akwarium.

 

Zanim założymy akwarium warto zdobyć trochę informacji na temat hodowli rybek. Mamy mnóstwo pomocy w postaci książek, czasopism, filmów zamieszczanych w internecie, czy pomocy osób pracujących w sklepach zoologicznych.

 

Lato przed nami – życzę Wam wszystkim miłego spędzenia czasu i niezapomnianych wrażeń. A po wakacjach pomyślcie o akwarium;)

 

Artykuł powstał przy współpracy internetowego sklepu zoologicznego E-Pazur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *