Dywan w aranżacji wnętrza

Dywany są od wieków istotnym elementem wyposażenia mieszkania. Czasem były mocniej modne czasem mniej, ale pewne będzie, iż to jedno z ponadczasowych elementów upiększania pomieszczeń. Dywan w pokoju dziennym, bawialni, przedpokoju, gabinecie – to już standard. 
Projektanci ceniący nieskazitelny minimalizm powiedzą, że dywan w kuchni to bzdura. Przecież jadalnia to miejsce gdzie łatwo się brudzi podłoga. Aby zatem utrzymać czystość powinno się zostawić ją niczym nie przykrytą. Na wykładzinie niestety będą zbierać się okruchy, tworzyć plamy – a odczyścić dywan nie jest tak łatwo.
Znajdzie się też trochę projektantów – do których i ja się zaliczam – która rzeczowość, sterylność oraz ład postawi na dalszym miejscu, bardziej uszanuje względy wizualne oraz komfort.

Pomieszczenie z wykładziną położonym pod stołem i krzesłami prezentuje się bardzo estetycznie i wygodnie. Jeżeli postawimy na dobry styl dywanu, a więc chodnik z niskim runem albo dywan sznurkowy, to i czyszczenie nie przyczyni strasznych problemów. Można wybrać materiał odporny na ścieranie i barwniki. Kolejną dogodnością dywanu w jadalni będzie komfort. Nie przyjemnie jest w trakcie posiłku stawiać stopy na zimnej podłodze. W sklepach są oferowane rozmaite gatunki – solidnie więc przemyślmy dekor, kolor a także wariant materiału, aby wybrany dywan ładnie pasował do charakteru naszej przestrzeni.

W Polsce bardzo popularne dywany są dywany polskiej marki Agnella.

Poniżej prezentujemy kilka propozycji:

 

 

Wszystkie propozycje pochodzą ze sklepu KochamyDywany.pl.

Tutaj macie linki do przykładowych dywanów:

https://www.kochamydywany.pl/dywan-polski-agnella-standard-apium-czarny

https://www.kochamydywany.pl/dywan-diamond-twarz-multicolor

https://www.kochamydywany.pl/dywan-carpet-decor-ivette-ombre-niagara

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *