Jak chronić psa przed zimnem?

Pies nie odczuwa zmian temperaturowych. Pies odczuwa niskie temperatury. Z którym poglądem się zgodzimy? Prawdę mówiąc oba poglądy są prawidłowe. Wszystko zależy od warunków, diety i trybu życia.

 

animal-3081633_640

Pies podwórkowy
Pies, który przeważającą część dnia znajduje się na dworze, jest lepiej przystosowany do zimna. Naturalną reakcją psiego organizmu na zmieniającą się porę roku jest zmiana sierści i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Pies w naturalny sposób przygotowuje się do nowej pory roku. O takiego psa nie musimy się niepokoić. Jest w 100% przygotowany do chłodu. Z pewnością nie zmarznie, gdy w ziemi będzie biegał po podwórku i pilnował naszej posesji. I tu dochodzimy do drugiej kwestii. Pies potrzebuje aktywności. To tak jak człowiek – jeśli siądziemy na śniegu to zmarzniemy, jeśli idziemy lub biegniemy to może być nam nawet za ciepło. Pamiętajmy więc żeby nasz psiak miał sporo ruchu.

 

Pies domowy
A co można rzec o psach przebywających razem ze swoimi właścicielami w domach? Takie psy egzystują w takich warunkach jak my. Jaki nasuwa się wniosek? Procesy odbywające się w organizmie psa domowego będą zakłócone. Pies może nawet nie zmienić sierści na zimę. Co w takiej sytuacji można uczynić? A co my robimy jeśli jest mróz? Dbamy o właściwy ubiór. Również w przypadku psa takie działanie będzie bardzo mądre. W sklepach zoologicznych można zakupić ciepłe ubranko dla psa. Naocznie sprawdzimy, że pies z większą chęcią będzie wychodził na spacery i spędzał na nich większą ilość czasu. Rzecz zrozumiała, że samo ubranko nie wystarczy jeśli pies nie będzie miał ruchu – musi biegać i się bawić.

 

Odpowiednia dieta
W okresie zimowym zasadnicze znaczenie ma odpowiednio dobrana. Szczególne znaczenie ma ona w przypadku psów, które są mocno aktywne oraz takich które przez cały dzień są na dworze. Pies w zimie wykorzystuje więcej energii musi więc być ona uzupełniana właściwą dietą. Należałoby kupować gotowe karmy suche lub mokre dla psów aktywnych.

Myślmy o naszych czworonożnych przyjaciołach zimą;)

 

Artykuł powstał przy współpracy internetowego sklepu zoologicznego E-Pazur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *