Motywy roślinne i kwiatowe na ścianach sypialni

Co jakiś czas potrzebujemy dokonać jakichś zmian w aranżacji swojego domu. Robimy tak zazwyczaj dlatego, że spodobało nam się coś innego niż dotychczas, zmienił się ogólny styl, albo po prostu już najwyższy czas na remont. Tym razem zajmę się tematem aranżacji naszych sypialni.

Chociaż nasza osobista sypialnia nie jest częścią reprezentacyjną naszego domu i zwykle jest ona niedostępna dla gości, to jednak również to pomieszczenie powinno być dobrze urządzone. Biorąc pod uwagę, że powinno się spać około 8 godzin, to spędzimy tam w sumie 1/3 naszego życia. Jak w takim razie zadbać o dobry klimat w naszej sypialni?

Mnie osobiście spodobały się sypialnie, w których na ściany naklejono tapety z motywami roślinnymi i kwiatowymi. Zwłaszcza te w delikatnych pastelowych barwach. Być może dlatego, że nie lubię zbyt mocnych, kontrastowych kolorów w pomieszczeniu, w którym odpoczywam. Zobaczcie, jak wyglądają niektóre z takich aranżacji:

 

1452858958

 

1459342661

 

1458734224

 

1459410953

 

1458728719

 

1452859945

 

Oczywiście są tacy, którzy wolą mocniejsze kolory. Na szczęście tapety z kwiatami można wybrać również w takiej kolorystyce. Oto kilka ciekawych propozycji:

 

1452850797

 

1458731759

 

1452859715

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://innetapety.pl/aranzacje-sypialni

 

Jak widać na wszystkich załączonych zdjęciach, wystrój za każdym razem jest spójny i odzwierciedla charakter danej sypialni. Trzeba o tym pamiętać, gdy będziemy dobierać tapetę. Musi ona współgrać ze stylem mebli, rodzajem łóżka i ogólnie całą kolorystyką dodatków. Dobre efekty uzyskuje się naklejając tapetę z motywami roślinnymi, tylko na ścianie znajdującej się u wezgłowia łóżka. Pozostałe ściany możemy pomalować farbą w podobnym odcieniu, co tapeta lub kontrastowym aby uwydatnić wzór tapety.

Plusem tapet z wzorami roślinnymi jest ogromna ich różnorodność. Mogą one mieć formę przedstawiającą pąki kwiatów lub tylko liście i łodygi. Czasem zdobione są motywem delikatnych gałązek lub drobnych roślin. Kolorystyka i kształty tych wzorów sprawiają, że pasują one do wystroju wnętrz urządzonych w prawie każdym stylu.

Jeśli więc planujesz remont, to może tym razem warto zacząć go właśnie od sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *