Jak pomóc dziecku w nauce mówienia i czytania?

Cy Twoje dziecko ma problemy z mówieniem? Czy z uwagi na wiek powinno a nie powtarza wyrazów dźwiękonaśladowczych, ani sylab? Nie warto panikować tylko wziąć się do pracy i skutecznie pomagać dziecku w rozwoju. W jaki sposób?

baby-17327_640

 

Seria płyt i książek „Słucham i uczę się mówić” to skuteczna pomoc dla dzieci opracowana przez profesor Jagodę Cieszyńską. Seria obejmuje Samogłoski i wykrzyknienia, Wyrażenia dźwiękonaśladowcze, Sylaby i rzeczowniki – 4 części, Sylaby i czasowniki – 2 części: liczba pojedyncza i mnoga, Odmiana rzeczownika – 2 części: liczba pojedyncza i mnoga, Przyimki i Trudne głoski. Płyty należy słuchać na słuchawkach – codziennie. Oczywiście słuchać ma dziecko – nie my;)

 

IMG_7629

IMG_7667

Seria Słucham i uczę się mówić

Seria ta ma za zadanie rozwinąć uwagę i koncentrację dziecka, kształtować właściwy wzorzec mowy oraz motywować do naturalnego naśladowania wypowiedzi.

 

Kolejnym etapem pracy jest nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, czyli sylabową. Powiesz, że Twoje dziecko jest zbyt małe by uczyć się czytać? Otóż nic bardziej mylnego. Ta metoda może być stosowana u dzieci od 1 roku życia. Metoda symultaniczno-sekwencyjna opiera się ona badaniach, które potwierdzają że człowiek ma naturalną skłonność do mówienia sylabami i że sylaba, a nie głoska, jest najmniejsza jednostka percepcyjną.

 

2e60592d51ad382099412bab4afc0fe9

czasowniki-gra-edukacyjna

IMG_7557

Nauka czytania sylabami pomoce

 

 

Powyższe metody świetnie nadają się do stymulowania rozwoju dziecka zdrowego, jak i dziecka którego rozwój jest zaburzony (Alalia, Autyzm, zespół Aspergera itd.). Więcej można się dowiedzieć na stornie Terapii Metodą Krakowską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *