Ceramika sanitarna – na co zwrócić uwagę?

Jak szybko w Waszej łazience nowa umywalka lub sedes stanie się pokryta kamieniem i w konsekwencji trudnym do doczyszczenie brudem? Mimo, że dbamy o czystość, to jednak nasze środki czystości i twarda woda powodują, że ceramika sanitarna szybko traci swój blask. Czy jest jakieś rozwiązanie? Tak, firma Villeroy&Boch produkuje ceramikę pokrytą szkliwem „CeramicPlus”. Dzięki ich rozwiązaniu kamień i brud po prostu spływa razem z cząsteczkami wody do odpływu. Oczywiście nie znaczy to, że nigdy nie będziecie musieli sprzątać. Jednak na pewno będziecie robić to rzadziej i zadbanie o czystość stanie się łatwiejsze. Wystarczą wtedy jakieś łagodniejsze i przyjazne dla środowiska środki. No i koniec z szorowaniem, trudnych do zmycia powierzchni.

Oczywiście wybierając ceramikę do łazienki, szczególnie będziecie zwracać uwagę na wygląd umywalek, misek WC, bidetów itp. Przecież zależy Wam na tym, by łazienka nie tylko była funkcjonalna, ale również w dobrym stylu. Poniżej zamieszczam zdjęcia niektórych produktów firmy Villeroy&Boch:

ceramika

Prawda, że ciekawe wzory?

Chciałabym również zwrócić Waszą uwagę na produkty firmy Roca. W niektórych modelach ich misek WC zastosowano technologię Rimless. Oznacza to, że miski te nie mają tradycyjnego kołnierza pod którym gromadziłby się brud. Woda jest rozprowadzana równomiernie, po całej gładkiej powierzchni. Dzięki temu łatwiej utrzymać czystość i dodatkowo oszczędzamy wodę, gdyż do dokładnego spłukiwania wystarczy już tylko 2-4 litrów. Ponieważ spłuczki używamy kilka razy dziennie myślę, że w ciągu miesiąca daje nam to znaczną oszczędność. A oto dwa przykładowe modele:

roca-dama-n-compacto-mis_35948

roca-nexo-miska-wiszaca_37617

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.sklepkati.pl/k353,ceramika-sanitarna-miski-wiszace-wc.html. 

Warto też zwrócić uwagę na umywalki firmy Roca. Maja naprawdę ciekawe modele. Myślę że mogą się Wam spodobać:

roca-america-umywalka-75_5539

roca-bol-umywalka-42cm-a_5759

roca-fontana-umywalka-60_5771

Podsumowując: Gdy wybieramy ceramikę powinniśmy patrzeć nie tylko na wygląd, ale też sprawdzać, czy ma ona jakieś rozwiązania ułatwiające utrzymanie czystości lub zwiększające oszczędność wody. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z Waszych wyborów i urządzicie sobie naprawdę piękną łazienkę. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *