Klimatyzacja domowa – zdrowie i komfort

Zastanawiasz się nad inwestycją w instalację klimatyzacji w swoim mieszkaniu? Podpowiadamy dlaczego warto się na to zdecydować.

Słońce i parasolGdy termometry za oknem pokazują 30 a nawet 33ºC, to każdy z nas marzy tylko o jednym: zaznać trochę chłodu! Trudno więc pisać na blogu o nowych metodach ogrzewania. Na samą myśl o kotłach i ich pracy temperatura mojego organizmu od razu się podnosi. Dzisiejszy post będzie więc o dobrodziejstwie nowoczesnej technologii, czyli KLIMATYZACJI. Jak działa i czy warto wyposażyć w nią swój dom lub mieszkanie?

Co innych powstrzymuje przed montażem klimatyzacji

Wiele osób obawia się, że klimatyzacja jest przyczyną zachorowań związanych z górnymi drogami oddechowymi. Inni uznają ją za zbędny luksus – argumentują, że skoro przez kilka miesięcy z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni, więc gdy w końcu mamy lato, to trzeba się nim cieszyć i nie narzekać. Łatwo powiedzieć trudniej wykonać, jeśli mamy do wykonania ważną pracę, a w domu nie ma czym oddychać. Jeszcze inni zwracają uwagę na koszty podkreślając, że dla przeciętnego Kowalskiego zamontowanie klimatyzacji leży poza zasięgiem możliwości finansowych.

Klimatyzacja domowa – zalety

Wszystkim argumentom przeciw klimatyzacji mówimy głośno NIE. Po pierwsze, jeśli boimy się infekcji, należy tak ustawić klimatyzator, aby strumień zimnego powietrza nie był skierowany bezpośrednio na ludzi – najpierw zimne powietrze powinno wymieszać się z cieplejszym w pomieszczeniu. Po drugie, ze słońca i ciepłych dni można korzystać na wakacjach, a nie w dni pracujące, kiedy to trzeba „normalnie” żyć i funkcjonować. Po trzecie, koszty zamontowania klimatyzacji są bardzo zróżnicowane. Nawet jeśli ktoś ma skromne środki, a chce zmniejszyć temperaturę w domu czy miejscu pracy, to może skorzystać z tańszych ofert, które są dostępne na rynku. Można zaopatrzyć się w przenośny klimatyzator, który kosztuje w granicach 200-700 zł. Oczywiście nie ma on zbyt wielu funkcji, ale z pewnością poprawi komfort w mieszkaniu. Myślę, że taki klimatyzator świetnie spełni swoją rolę schłodzenia powietrza na noc w sypialni na poddaszu.

Droższe klimatyzacje dają nam możliwość zadania odpowiedniej temperatury. Jak możemy dowiedzieć się ze strony Thermotronic Klimatyzacja Wrocław: „oprócz schładzania powietrza, nawilżają je, osuszają, oczyszczają z pyłków, kurzu itd., a nawet ogrzewają”.

Tak więc w obliczu zmieniającego się w naszym kraju klimatu i w związku z tym występującymi upałami, warto przemyśleć kwestię zamontowania klimatyzacji. Pamiętajcie im większy komfort, tym człowiek jest bardziej wydajny. A więc koszty związane z klimatyzacją na pewno się zwrócą 😉

 

Na koniec zapraszam do obejrzenia filmu na temat sposobu funkcjonowania klimatyzacji domowej.

  1 comment for “Klimatyzacja domowa – zdrowie i komfort

  1. iza
    16 października 2020 at 16:21

    Ja już od dwóch lat przymierzam się do montażu klimatyzacji u siebie w domu we Wrocławiu. Niestety na razie jest to jeszcze w fazie planów 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *