Mieszkania deweloperskie – czy warto?

W naszym kraju dla sporej liczby osób niezwykle ważne jest posiadanie mieszkania. W tym poście omawiamy plusy i minusy kupienia własnych czterech kątów w porównaniu z wynajmowaniem lokum.

Polacy niewątpliwie są typem domatorów. W innych państwach Europy, na przykład w Usa do posiadania mieszkania nie przykłada się aż takiego znaczenia. Wiele osób całe życie mieszka w najmowanych nieruchomościach. Według mnie wynika to przede wszystkim z kwestii liczenia zysków. Wielu po przeanalizowaniu kosztów wydawanych na mieszkanie w przestrzeni kilkudziesięciu lat stwierdza, że swoje mieszkanie jednak dobrze jest mieć – nawet jeśli wiązałoby się to z zaciągnięciem zobowiązania w postaci kredytu hipotecznego.

Kredyty na mieszkanie – dlaczego nadal popularne?

Wiele lat w naszym kraju w stawkach za wynajem mieszkań zaznacza się tendencja wzrostowa. Koszty zakupu mieszkań także z roku na rok się zwiększają. Niskie referencyjne stopy procentowe w Polsce sprawiają, że osoby dysponujące środkami finansowymi wycofują z bankowych lokat posiadane fundusze, aby skierować je w zdecydowanie bardziej zyskowny sektor budowlany. Z punktu widzenia osoby wynajmującej mieszkanie w większym polskim mieście, nie ma w zasadzie różnicy między ponoszeniem kosztów na opłacenie odstępnego, a opłacaniem raty kredytu . Różnica staje się natomiast dość znacząca po kilku, kilkunastu latach – osoba systematycznie spłacająca kredyt w jakiejś części spłaciła już posiadane lokum. Nawet jeśliby z powodu pogorszenia sytuacji majątkowej trzeba byłoby sprzedać mieszkanie, po dokonaniu spłaty pozostałej części kredytu, w kieszeni może zostać naprawdę spora ilość złotówek. Rzecz jasna zobowiązanie w postaci kredytu wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ trzeba zachować płynność w spłacaniu rat, więc każdy indywidualnie musi podjąć decyzję.

Wizualizacja Monolit Format

Wizualizacja Monolit Format Deweloper, https://format.wroclaw.pl/nowoczesne-mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *