Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Interesujesz się montażem zadaszenia tarasu? Zapraszamy do przeczytania posta, w którym analizujemy temat zalet zadaszeń tarasów wykonanych z aluminium i poliwęglanu.

Taras tkanina pergola

Taras tkanina pergola

Każdy, kto lubi odpoczywać na świeżym powietrzu doceni zadaszenie tarasu. Umożliwia ono korzystanie z ogrodu także w czasie brzydkiej pogodowej aury – także wtedy, gdy pada intensywny deszcz. Niektórzy nawet lubią korzystać z odpoczynku na tarasie zwłaszcza podczas wiosennych lub jesiennych ulew. Ale zadaszenie rzecz jasna może ochraniać nie tylko przed najrozmaitszymi opadami , ale także przed promieniami ultrafioletowymi. Matowe tafle wykonane z poliwęglanu mogą także chronić przed uciążliwymi promieniami słonecznymi.

Dlaczego aluminium to dobry wybór?
Może wielu z nas aluminium kojarzy się z raczej słabym i miękkim materiałem. To prawda, że, czyste aluminium jest metalem dość plastycznym, ale domieszkowane dobrze dobranymi innymi związkami nabiera zupełnie odmiennych, wyjątkowych właściwości. Projektowane obecnie różne stopy aluminium stosowane w budownictwie są nie tylko nadzwyczaj lekkie, lecz również bardzo sztywne i wytrzymałe. Własności te sprawiają, że w produkcji nowoczesnych konstrukcji bardzo chętnie stosuje się rozmaite stopy tego metalu. Warto przy tym wspomnieć, że nowoczesna architektura w dużej mierze opiera się właśnie na tych dwóch materiałach: stopy aluminium i szkło (lub poliwęglan).

W przeciwieństwie do stali aluminium nie koroduje pod wpływem wody. Dlatego instalacje takie nie wymagają tak intensywnej konserwacji. Zadaszenia z aluminium zachwycają minimalistycznym, schludnym wyglądem wiele lat. Rzecz jasna w razie chęci wzmocnienia stelażu z uwagi na szczególnie duże obciążenia, wewnątrz aluminiowych profili montuje się wkładki ze stali.

Zadaszenia tarasów Aluboss
https://aluboss.pl/zadaszenia-tarasow-aluminiowo-szklane
dzialhandlowy@aluboss.pl
ul. Sowia 2/ 39,
59-300 Lubin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *