Zakładacie jednoosobowa działalność gospodarczą? Mądrze wybierzcie biuro rachunkowe

Zastanawiacie się dlaczego na blog o tematyce domu i rodziny piszemy o biurach rachunkowych. Odpowiedź jest bardzo prosta. Wiele osób, które do tej pory nie pracowało lub zajmowało się domem, chcąc poprawić stan finansowy rodziny decyduje się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Do tego wystarczy pomysł na działalność oraz kilka formalności, by móc cieszyć się swoją własną firmą. Oczywiście prowadzenie działalności wiąże się z dużym stresem – przecież rozkręcenie firmy na rynku, gdzie prawie wszystko jest już dostępne i oferowane, to nie łatwy kawałek chleba. Aby firma przynosiła zyski trzeba się mocno napracować. Dlatego warto na początku pomyśleć o odpowiednim biurze rachunkowym. Dlaczego?

Polak oczywiście wszystko potrafi – potrafi więc zająć się także księgowością swojej firmy. Tylko czy to dobre posunięcie? Szczególnie na początku prowadzenia firmy właścicielowi moze się wydawać, że comiesięcznych dokumentów do rozliczenia jest niewiele, więc poradzi sobie sam. Ale czy nie lepiej pozostawić finanse i rozliczenia tym, którzy się na tym znają i niepotrzebnie nie obciążać się dodatkową odpowiedzialnością? Zaoszczędzony w ten sposób czas oraz siły emocjonalne można spożytkować w bardziej kreatywny sposób, na przykład obmyślając strategię rozwoju działalności firmy.  Niech każdy robi to na czym się najlepiej zna;)

Poniżej zamieszczamy ciekawy film, w którym można znaleźć kilka sugestii, na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe.

 

 

Wszystkim, którzy rozpoczynają przygodę z prowadzeniem firmy życzymy powodzenia.

 

Artykuł powstał przy współpracy biura rachunkowego Everte w Lublinie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *