Tapety ścienne w aranżacji wnętrza

Od czasu do czasu na naszym blogu pojawia się temat aranżacji wnętrza z udziałem tapet ściennych. Czy jesteście na etapie urządzania swego jedynego pokoju dziennego? Być może już całe lata nic nie odmieniałaś w domu i pragniesz choć trochę odmienić jego styl? To oczywiste, że dość prostym sposobem może być wymiana dekoracyjnych dodatków w pokoju. A może warto zastanowić się nad zastosowaniem tapety dekoracyjnej? Na ten temat kilka słów dalej…


Co ciekawe zastosowanie ich zamiast farby na ścianie powoduje, że wnętrze staje się atrakcyjniejsze, bogatsze. Choć to nie oznacza, że nie możemy też tapety ściennej wykorzystać jako dobrze dobrany element dekoracyjny. Otóż nie trzeba tapetować całej powierzchni. Być może bardzo skutecznie spisze się po prostu pasek położony na jednej ze ścian w pokoju, holu bądź sypialni. W zestawieniu z odpowiednio dobranym reflektorem z miękkim światłem może dać bardzo ciekawy efekt. Zastosowanie tapety ściennej w postaci pojedynczego paska może też bardzo fajnie wyglądać w kuchni, służąc w zasadzie za punkt sygnalizujący oddzielenie, np. jadalni od kuchni. Oczywiście aby tapeta ścienna mogła pełnić taką rolę, musimy dość starannie dobrać wzór tapety. To wiadome, że najlepiej wybierać takie tapety , które będą posiadały pojedyncze wzory na jednolitym tle, dzięki temu unikniemy brzydkiego‚ obcięcia wzoru na krawędziach tapety’.
Klimat w pokoju dziennym

Jaki klimat?
Jaki styl w pokoju ci odpowiada? To wiadome, że każdy ma inny gust, ale pamiętamy, że raczej niewielu lubi ciemne, ponure przestrzenie. Jeśli chcemy utworzyć kąt, w którym zregenerujemy siły, odprężymy się koniecznie musi być ono jasne oraz spore.

Tapeta ścienna salonŹródło zdjęcia: https://innetapety.pl/tapety-do-salonu-sypialni-jadalni
Niestety mimowolnie sami możemy sprawić, że salon będzie ponury. Wystarczy, że uwzględnimy zbyt ciężkie zasłony czy zbyt gęste firany. Wystarczy do tego masywny ciemny chodnik i w podobnych kolorach tapety i już mamy załatwiony salon…

Sposoby na rozjaśnienie salonu
Sposobem na rozjaśnienie pokoju dziennego, poza oczywiście wymianą lamp na mocniejsze będzie zastosowanie rzecz jasna rozjaśniających kolorów na ścianach, suficie i podłodze. To, że sufit musi być jasny jest bezapelacyjne, im będzie on ciemniejszy tym odczuwalniej będzie ‘przygniatał’. Dobrym pomysłem na rozjaśnienie będzie też dobranie odpowiedniej, jasnej fototapety z eleganckimi wzorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *