Jak znaleźć dobrą firmę serwisową w Lublinie

W sezonie grzewczym wiele osób posiadających kocioł grzewczy poszukuje firm świadczących usługi serwisowe. Jak znaleźć w Lublinie sprawdzony serwis kotłów centralnego ogrzewania?

W internecie oraz papierowych katalogach firm możemy bez problemów znaleźć wiele firm świadczących usługi serwisowe na terenie Lublina oraz okolic. Niemniej jak to w przypadku wielu usług bywa, o prawdziwego fachowca nie jest łatwo. Jak możemy poznać, czy firma, z którą się planujemy skontaktować świadczy usługi serwisowe na na prawdę wysokim poziomie? Oczywiście nie zweryfikujemy firmy w 100%, z drugiej strony nawet najlepszym fachowcom od czasu do czasu zdarzają się wpadki – nawet te najbardziej wydawałoby się kompromitujące :). Z drugiej jednak strony, jeśli dana firma na prawdę wykazuje się totalną niekompetencją, to szybko znajdzie to odzwierciedlenie w opiniach o tej firmie w internecie. Oczywiście na opinie publikowane na licznych stronach internetowych także należy patrzeć z dystansem, bo nawet najlepszej firmie może się przydarzyć po prostu niezadowolony (czasem niesłusznie) klient. Negatywne opinie o firmie może także złośliwie publikować konkurencja. Przy odrobinie doświadczenia łatwo jest wyczuć, na ile publikowane opinie są prawdziwe.

Inną sprawę, którą warto wziąć pod uwagę pytając o usługę, może być także termin jej realizacji. Nie oszukujmy się – w środku sezonu grzewczego żadna na prawdę solidna firma nie będzie miała terminów ‚na już’, zazwyczaj będzie trzeba poczekać nawet kilka dni na przyjazd fachowca. Najlepsze firmy serwisowe w Lublinie posiadają już wypracowaną przez całe dziesięciolecia bazę stałych klientów.

Autoryzowany serwis – najlepszy wybór

Poszukując firmy specjalizującej się w serwisie kotłów posiadanej przez nas marki warto w pierwszej kolejności dowiadywać się wśród firm polecanych przez danego producenta. Informacje o firmach świadczących tego typu usługi, większość poważnych producentów kotłów grzewczych publikuje na swoich oficjalnych stronach internetowych. Niektóre bardziej znane firmy, np. marka Buderus udostępnia także funkcjonującą 24 godziny na dobę infolinię, poprzez którą możemy zamówić usługi autoryzowanego serwisu. Oczywiście na ogół to właśnie firmy posiadające odpowiednie autoryzacje od producentów kotłów mają największe kompetencje do naprawy posiadanego przez naszego urządzenia. Na usługi autoryzowanego serwisu warto też się zdecydować między innymi ze względu na części serwisowe, niejednokrotnie bowiem okazuje się, że usunięcie awarii wiąże się po prostu z wymianą jakiegoś podzespołu w kotle CO. Autoryzowany serwis marki będzie miał najszybszy dostęp do potrzebnych części zamiennych, natomiast firma nie posiadająca autoryzacji najczęściej będzie musiała dokonywać niezbędnych zamówień poprzez inną firmę posiadającą autoryzację, co nie tylko wydłuży czas realizacji naprawy, ale może także zwiększyć koszt zakupu części zamiennej.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą

Autoryzowany Serwis Buderus Lublin

P.H.U. IN-SERWIS JACEK BOGUTA
ul. Koło 12
21-040 Świdnik k. Lublina

http://in-serwis.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *