Urządzamy łazienkę

Jak wygląda Wasza łazienka? Jesteście z niej zadowoleni, czy coś chcecie zmienić? A może dopiero zbudowaliście dom i szukacie oryginalnego pomysłu na urządzenie łazienki. Jeśli tak to, pokażę Wam kilka zdjęć z ładnie zaaranżowanymi łazienkami. Dodam też coś od strony praktycznej. Spójrzcie na to zdjęcie:

 

bathroom-809812_960_720

 

Zamiast płytek użyto kamiennych płyt i lustra. Wnętrze jest dzięki temu optycznie powiększone, a rezygnacja z płytek sprawia, że łatwiej jest utrzymać czystość.

Kolejna propozycja, to ocieplenie wnętrza meblami z ciemnego drzewa. Oprócz tego, że są praktyczne to jeszcze naprawdę ładne. Zresztą zobaczcie:

 

bathroom-670257_960_720

 

Następna łazienka zaciekawiła mnie ze względu na urozmaicenie w postaci leda umieszczonego pod wanną.

bath-464907_960_720

Ja bym chyba wybrała inny kolor światła, np. odcień czerwieni. W każdym razie jeśli mamy jednolite płytki bez wzorów, to taki led może urozmaicić wnętrze łazienki.

Zwróciłam też uwagę na miskę sedesową, a konkretnie na deskę. Chyba wymieniłabym ją na coś takiego:

catalano-deska-sedesowa_29925

Spójrzcie jeszcze na tą łazienkę:

bathroom-809820_960_720

Zlew jest prostokątny, co dodaje nowoczesności całej aranżacji. Jeśli decydujemy się na prostokątne kształty ceramiki, to również miska sedesowa powinna być w tym stylu. A do takich misek pasują takie deski sedesowe:

villeroy-boch-memento-de_27689

duravit-vero-deska-sedes_27387

cersanit-easy-deska-woln_35622

Zwracam waszą uwagę na wybór desek sedesowych ponieważ to także istotny element naszej łazienki. Warto przy wyborze sprawdzić, czy taka deska ma jakieś nowoczesne udogodnienia. Na przykład, czy jest wolno opadająca, co zapobiegnie trzaskaniu i ewentualnym pęknięciom, jeśli ktoś zbyt mocno upuści deskę. Warto też sprawdzić, czy taką deskę można zdejmować, bez konieczności rozkręcania. Po zdjęciu jej łatwiej nam wszystko dokładnie wyczyścić. Kolejna ważna sprawa, to rodzaj materiału. Zwykły cienki plastik na pewno nie wytrzyma długo. Poza tym, ta najtańsza opcja skutkuje tym, że nawet jeśli nam szybko nie pęknie, to na pewno zżółknie. To tyle jeśli chodzi o praktyczność. Na koniec zdjęcie WC w którym zwykła drewniana decha na pewno zda egzamin 🙂

 

toilet-215155_960_720

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *