Jak wybrać projekt domu?

Projektów domu w internecie jest całe zatrzęsienie- od domów małych, parterowych, po duże, piętrowe z poddaszem użytkowym. Na rynku coraz odważniej pojawiają się także projekty domów nowoczesnych. Jak więc wybrać ten najodpowiedniejszy projekt wymarzonego domu?

Przede wszystkim metraż

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego projektu domu jest jego metraż i rozkład pomieszczeń. Wszystko zależy od tego ile osób ma w nim mieszkać i czego oczekujemy od mieszkania. Z reguły przy każdym projekcie, widnieje informacja, odnośnie tego dla ilu osób został on przewidziany. Taką opcję oferuje pracownia http://www.dominanta.pl/. Na załączonych planach możemy dokładnie zobaczyć rozkład domu a także w niektórych przypadkach dostosować go do swoich potrzeb. Oferowane projekty posiadają także opcję obejrzenia domu w 3D co znacznie ułatwia wybór odpowiedniej koncepcji.

przykladowyopisPrzykładowy opis projektu z pracowni Dominanta

spacer3dSpacer 3D dookoła domu

Po drugie- bryła

Druga sprawa, na która trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru projektu jest bryła domu. Na rynku mamy dostępne mnóstwo projektów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Od projektów typu dworkowego- z kolumnami przed domem, rozłożystą bryła i kilkoma balkonami, przez mniej efektowne projekty domów parterowych, skromnych i bardziej klasycznych. Coraz większą popularnością ostatnio cieszą się także domy nowoczesne, o zbitej bryle, posiadające najczęściej płaski dach lub posiadający niewielki spadek.

hobbit-iv-n_392 opalek

opalek-2_50

Po trzecie- energochłonność

Chociaż temat energochłonności jest bardzo istotny w przypadku wyboru projektu domu to niewiele osób w dalszym ciągu zwraca na to uwagę. Od tego na jaki dom się zdecydujemy- czy tradycyjny, czy energooszczędny czy może pasywny, będzie zależało jakie koszty będziemy ponosić w związku z jego eksploatacją. Najlepszą opcją jest wybranie domu energooszczędnego- koszt wybudowania nie jest dużo większy od zwykłego domu ale za to koszt jego ogrzania jest sporo niższy od domu tradycyjnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *